Jak vybírám barvu na permanentní makeup obočí

Kosmeticka_Permanent_institut_tetuje_permanentni_makeup_2

Jak vybírám barvu na obočí❓
Řídím se 3 snadnými kroky❗
 
PODLE BARVY VLASŮ
 
Barva vlasů obvykle napovídá jaká intenzita barev bude zákaznici slušet i na obočí.
 
👩‍🦳 Světlé vlasy:
Nejdříve se podívám na přirozenou barvu vlasů. Pokud má zákaznice vlasy dobarveny, považuji tuto její novou barvu vlasů za přirozenou, protože tak chce zákaznice působit a já ji nechci měnit.
 
Jestli má zákaznice spíše světlé vlasy, můžu vybrat barvu na obočí, nejen v barvě vlasů, ale i o něco tmavší. Přidám tak trochu kontrast do obličeje a vytvořím harmonický slušivý vzhled.
 
Nejčastěji používám pro tento typ zákaznic barvu Purebeau Walnut, která je neutrální. U teplého podtónu pokožky přechází do živější hnědé, ale je stále krásná.
 
Také mám ráda (a zákaznice taky) výraznější neutrální barvu Purebeau Irish stew.
 
Jakékoliv zesvětlení barev dělám barvou Purebeau 58 Blond, se kterou se dá tetovat i samostatně. Je ovšem pouze pro velmi světlá obočí.
 
Trendem je aktuálně kombinace Purebeau Irish stew a Black gold. Trendy se ale měni.
 
👱‍♀️ Střední intenzita barvy vlasů:
To je nejjednodušší výběr, protože jim sluší asi nejvíce barev. Pokud vynechám úplně nejsvětlejší barvy a úplně ty nejtmavší, tak jim sluší všechno.
 
Často používám pro tento typ Purebeau Natur Blond (tato barva je vynikající i pro typ se světlými vlasy), 04 Schlamm, 53 Salt n Pepper nebo výraznější Castanio.
 
V poslední době si získala velkou oblibu barva Purebeau Ramazotti, obzvláště u žen, které mají ombré barvení vlasů, tedy u kořínků mají vlasy tmavé.
 
👩‍🦱 Tmavé vlasy:
 
U zákaznic s tmavými vlasy si mohu dovolit pohrát s kontrastem a tetovat výraznějším odstínem a to dokonce v jeho plné sytosti. Čím víc barvy zatetuji, tak je větší intenzita (ale i to má svoje hranice J )
Top oblíbená barva je Purebeau Black Pearl. Nelekejte se slova Black v názvu. Je to barva přesně pro zákaznici, která vám řekne: „Chci krásně hnědé, výrazné, ale decentní obočí, které mi vydrží.“
 
Kultivovanou hnědou s mokka podtónem je Purebeau LF Dunkel nebo LF Mittel a ještě se o nich zmíním, když vám budu psát o podtónu pleti.
 
Jednoznačně pro zákaznici, která chce černé obočí, tak dávám buď Purebeau 11 Hazelnut nebo 01 Dunkelbrown. Černá prostě nejde nikdy na obočí použít.
 
Po barvě Purebeau Petrol sáhnu vždycky, když přijde zákaznice se starým permanentem obočí, které jde do červena. Barva je tmavá a má i více zelené, takže červený odstín jde pryč.
 
🧑‍🎨 PODLE PODTÓNU PLETI
 
Při určování nechci ztrácet mnoho času a tak volím nejjednodušší cestu a to podle barvy žilek.
 
Podívám se na vnitřní stranu ruky zákaznice a mám hned jasno.
 
Když jsou žilky do modra, je podtón pleti studený a vybírám pro tetování barvu neutrální nebo teplou.
 
Pokud vidím, že žilky jsou do zelena, je podtón pleti teplý a vybírám barvu neutrální nebo studenou.
 
Jestli se nemohu rozhodnout, jestli jsou žilky zelené nebo modré, tak je to obvykle neutrální podtón pokožky a barvu volím tak, dalo by se říct libovolně, aby slušela a neřeším, jestli je kůže barevně teplá nebo studená.
 
Teplotu barvy zohledňuji pouze u absolutně výrazného podtónu pokožky. Např. pokud je pokožka extrémně teplá raději se vyhnu teplým barvám. Takže pokud chci tmavé obočí, tak místo barvy Purebeau LF Mittel, která je teplá, zvolím LF Dunkel, která je neutrální až lehce studená. A zase naopak, pokud je pokožka výrazně studená, vyhnu se studeným barvám a dám neutrální nebo teplou.
 
‌Vybrané 2 - 3 barvy (podle barvy vlasů a podtónu pokožky) lehce máznu na čelo zákaznice v oblasti obočí a hned vidím, která z nich ladí nejlépe.
 
‌💃 OSOBNÍ STYL ZÁKAZNICE
 
Toto se týká spíše toho, jestli je zákaznice jemný nebo výrazný typ a tomu přizpůsobím intenzitu a také techniku tetování. Pokud zvolím určitou barvu, tak jsem schopná s ní dosáhnout různé intenzity. Čím víc barvy zatetuji, tím je barva intenzivnější.
 
To všichni známe i z pudrového obočí. Tam, kam zatetujeme více barvy, má obočí větší barevnou intenzitu té barvy, kterou jsme vybrali.
 
Pokud tetuji moderními technika permanentního makeupu, tak nemusím nijak dramaticky rozlišovat podtón kůže. Je to dáno tím, podtón pokožky změní vzhled barev opravdu minimálně.
 
Dříve byl permanentní makeup blíž ke klasickému tetování, ale postupem doby, kdy se zdokonalily jak tetovací strojky s jehlami tak i barvy, je permanentní makeup blíže vizážistice. A dokonce se využívá i obdobné vrstvení barev. Ale o tom až příště.