Tetování vlasů: Mikropigmentace

Tetování vlasů c_1

Co to je tetování vlasů a mikropigmentace?  

Metoda tetování vlasů neboli mikropigmentace je moderní technika tetování, která je řešením problému estetického nedostatku jak při ztrátě vlasů, tak problému s řídkými vlasy.  

Tetování vlasů je proces, při kterém se zatetovávají speciální barvy Purebeau SCULP do kůže. Tímto způsobem se vytváří iluze plnějšího a hustšího vlasového porostu. 

Je vhodná pro muže, ale i pro ženy. Používá se dokonalá šetrná metoda tetování Modern Sculp Trichi pigmentace, která byla vyvinuta v Německu. Díky této technice precizního tetování bez rozpíjení s použitím speciálních barev Purebeau SCULP je výsledný vzhled dokonale přirozený.

Purebeau Barvy na tetovani vlasu pc v1
Tetování vlasů nejde rozeznat od krétkáho sestřihu, když vyberete ty správné barvy

Cena tetování vlasů  

Průměrná cena tetování vlasů se pohybuje od 10 000 Kč do 40 000 Kč, ale může být vyšší v závislosti na specifických požadavcích.  

Cena tetování vlasů se může lišit v závislosti na několika faktorech, jako je velikost tetované oblasti, kvalifikace tetovacího umělce a také úrovni kosmetického salonu.

Cenu tetování vlasů doporučujeme konzultovat s vybraným profesionálem a zjistit konkrétní cenu a co všechno tato cena zahrnuje. 

Tetování vlasů: zkušenosti  

Stále více mužů a žen trpí řídnutím vlasů, které vede až ke ztrátě vlasů , kterou pociťují jako estetický problém.  Zákazníci, kteří mají tetované vlasy, bývají s výsledkem velmi spokojeni. 

Cena tetování vlasů před zahuštěním
Tetování vlasů, které vypadá jako krátký sestřih můžeme nechat už tak, nebo můžeme mikropigmentaci ještě o něco zahustit. Každopádně, toto je velmi povedená práce.

Nejvhodnějším řešením problému je zatetování pigmentů Purebeau SCULP do vrstvy kůže dermis. Tak se vytvoří přirozený vzhled vlasů, který je jen stěží nebo vůbec rozeznatelný od přirozeného růstu vlasů. 

Mezi hlavní výhody tetování vlasů patří:

 • Výsledek mikropigmentace vlasů je viditelný okamžitě 
 • Zákazník se může rozhodnout, jak husté chce mít tetované vlasy 
 • Může si vybrat barvu i sytost tetovaných vlasů 
 • Tetování vlasů je spolehlivě použitelné i při rozšíření tetované oblasti v závislosti na tom, jak se zvětšuje oblast bez vlasů 
 • Při úplné ztrátě vlasů se snadno vytetuje přirozená linie růstu vlasů 
 • Pro muže se technika tetování vlasů používá i pro tetování vousů 

Každé tetování vlasů musí být plánováno individuálně a přizpůsobeno požadavkům klienta.  

Nejlepší salony vždy nejdříve vytetují malou oblast vybraným pigmentem a technikou tetování. Po vyhojení tohoto tetování vlasů, vyhodnotí se zákazníkem vzniklou barevnost a intenzitu. Profesionál tak ví, jak reaguje kůže klienta a zákazník tak má představu, o výsledném vzhledu. 

Jak dlouho se hojí tetování vlasů?

Povrchové hojení pokožky po tetování vlasů obecně trvá přibližně 3 - 5 dní. Během této doby se po mikropigmentaci vlasů může objevit zarudnutí a otoky v místě tetování, ale to by mělo brzy ustoupit. Kompletní vyhojení kůže trvá obvykle 4 týdny.

Je důležité dodržovat pokyny pro péči o tetování, jako je například nedotýkat se místa tetování a neoplachovat si hlavu vodou prvních pár dní po zákroku. Tyto kroky pomohou zajistit, že tetování se správně hojí a že výsledek bude co nejlepší.  

Jak dlouho trvá tetování vlasů  

Délka tetování vlasů se liší v závislosti na velikosti plochy, která se tetuje. Průměrně se jedná o proces, který trvá 2 až 3 hodiny. Je důležité si naplánovat dostatek času na mikropigmentaci, abyste mohli v klidu sedět nebo ležet a nechat umělce provést kvalitní práci.

Je také důležité být připraven na to, že během tetování může být cítit lehká bolest. Tetování vlasů se obvykle provádí během 2 – 3 návštěv kosmetického salonu.
 

Jak dlouho vydrží tetování vlasů?  

Výdrž tetování vlasů se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou kvalita tetování, péče o tetování, slunce a životní styl. Průměrně se očekává, že intenzivní tetování vydrží 3 roky a déle.  Někteří zákazníci uvádějí, že tetování vydrží i mnohem déle a ani po 5 letech není potřeba tetování obnovovat.


Individuální kurz Tetování vlasů v Brně.

Jaký strojek na tetování vlasů?  

Na tetování vlasů je nutné mít tetovací strojek, který má spolehlivý výkon bez kolísání, umožňuje snadno nastavit požadovaný výkon a je vhodný i pro dlouhodobé tetování bez zahřívání tetovacího pera. Je nutné, aby tetovací pero bylo bez vibrací, lehké, ergonomického tvaru s motorkem umístěným v ose tetovacího pera.

Znamená to, že tetovací pero vypadá jako tužka a nemá tvar písmene L. Tento tvar tetovacího pera neunavuje ruku a je možné dlouhodobě stejnoměrně tetovat.  

Pro docílení dlouhodobě krásného vzhledu tetovaných vlasů jsou důležité také tetovací jehly. Používejte pouze speciálně laserem broušené jehly, které mají hladký vpich do kůže. Sníží se tak traumatizace kůže a také doba hojení. Naopak se zvýší úspěšnost kvalitního zatetování pigmentu. 

 


Nejlepším strojkem na tetování je Purebeau TRS 250 

Tento tetovací strojek pracuje jehlovým perem TRS HiSpeed, které je součástí tetovacího strojku Purebeau TRS 250.  
Tetovací pero umožňuje snadno vytetovat požadovaný vzhled vlasových folikul nebo vlásků.  

Jeho hlavní výhody jsou: 

 • přináší detailní a precizní výsledky 
 • velmi silný a spolehlivý motorek 
 • tichý chod pera bez vibrací 
 • zaručuje hladký průběh tetování 
 • ergonomický design padne do ruky  
 • vyvážené pero - nezatěžuje ruku 
 • vhodné na dlouhodobé tetování   
 • nová generace AC turbo motorku 
 • možnost vkládat do ultrazvukové čističky 
 • možnost vkládat do sterilizátoru 
 • ušlechtilý materiál 

Purebeau jehly jsou speciální laserem broušené jehly na tetování vyrobené z nerezové oceli. 
Výhody speciálních Purebeau jehel

 • Hladký a přesný vpich jehly 
 • Jehla nezpůsobuje mikrotrhlinky a zbytečná poškození kůže 
 • Zkrácení doby hojení 
 • Přenost barvy přesně na požadované místo 
 • Krásnější a dlouhodobější vzhled tetování díky novému broušení jehel 
 • Čistá práce s nízkou spotřebou barvy 
 • Téměř bezbolestná aplikace s kratší dobou hojení 
 • Čím méně se používá znecitlivujících přípravků, tím je výsledný vzhled permanentu krásnější 
 • Žádné faktory, které způsobují alergie 

Jaké barvy na tetování vlasů?  

Nová generace barev Purebeau SCULP na mikropigentaci vlasů obsahuje extrémně čistý a stabilní super pigment. Kratší doba hojení. Stálá barevnost. 

Vybráno profesionály: Set 5 nejpoužívanější barev Purebeau SCULP na tetování vlasů Vám přinese spolehlivý úspěch. 
 


 • Zvýšená koncentrace pigmentu, který se pohodlně a rychle zatetuje
 • Jemná textura barev zaručuje přesné držení tvaru folikul nebo vlásků bez rozpíjení
 • Rychle se zatetovávají, usazují a je menší spotřeba
 • Dokonalé pro přístrojové i ruční tetování
 • Excelentní vzhled tetovaných vlasů
 • Barvy s mírně hustou konzistencí
 • Barevná stálost všech barev
 • Bezpečné použití
 • Sterilní balení a praktické dávkování barvy
 • Bohatá paleta barev na tetování vlasů. Všechny barvy lze mezi sebou i míchat 
 • Dermatologicky testováno
 • Vegan friendly
 • V souladu s požadavky REACH 2022

Použití barev Purebeau SCULP na tetování vlasů - prořídlé vlasy, alopecia, alopecia androgenetika, alopecia diffusa, alopecia totalis, alopecia barbare (vousy), kruhové vypadávání vlasů na temeni hlavy. Moderní tetování na intimních místech

Jak pečovat o tetování vlasů?  

Tetovanou pokožku a zatetovaný pigment je potřeba co nejvíce chránit. Je nutné používat pouze speciální krémy na péči o pokožku se zatetovaným pigmentem. Pouze tyto krémy napomáhají regeneraci a usazení pigmentu v pokožce. 

Ideální je začít krém používat 24 hodin od tetování.  
Aplikujte velmi malého množství krému 2 – 3 krát denně během intenzivní doby hojení 5 dnů. 
V období celkové regenerace pokožky 2 krát denně, po dobu 3 týdnů.   

 


 Nejlepší péče o tetování je kréma na tetování Protat. Natírá se 2-3x denně a my ho na saloně používáme po každém tetování a pak ho dostane zákazník i domů.

Frekvenci nanášení přizpůsobte individuálním potřebám pokožky. Pokožka by měla být stále vláčná, chráněná a vyživovaná. Ne však přetěžovaná krémem.  Vždy nanášet jen malé množství krému!  

Chraňte pokožku hlavy před sluncem: Slunce může způsobit, že tetování vlasů bude vypadat matně a ztratí svůj lesk. Používejte ochranný sluneční krém a noste prodyšnou pokrývku hlavy, pokud budete venku. 

Pokožku hlavy udržujte v dobré kondici, dobře hydratovanou a opečovanou. Vyhněte se chemickému peelingu pokožky.  

Vždy dodržujte všechna doporučení, která jste obdrželi od profesionála na kosmetickém salonu.

Pro koho je vhodné tetování vlasů?  

Metoda tetování vlasů je vhodná nejen pro muže, ale stále častěji ji vyhledávají i ženy.  

Tetované vlasy u žen řeší nejčastěji hustotu vlasů. U prořídlých vlasů je obvykle viditelný kontrast mezi barvou pokožky hlavy a barvou vlasů. Čím je barva vlasů tmavší, tím je tento kontrast více viditelný a to je důvod, proč mnoho žen pak pociťuje stres. Řešení je však snadné.  

Prořídlé vlasy lze snadno opticky zahustit tetováním jak vzhledu malých teček vlasových folikulů, tak i vytetováním krátkých vlásků. Pokud si žena barví vlasy, je důležité promyslet, jak bude tetování vlasů vypadat, pokud žena změní barvu vlasů.

Tetování vlasů je vhodné pro mouže i pro ženy
Vpich za vpichem vzniká dokonalá iluze vlasů, v rukou tatéra tak vzniká dokonalý krátký "sestřih".

Obecně se tedy doporučuje tetovat spíše střední intenzitou barvy, která pak více splyne s barvou vlasů, i když jsou barveny na tmavou nebo na světlou barvu. Důležité je vždy vše se zákaznicí probrat a vysvětlit, aby po tetování i při změně barvy vlasů byla stále spokojena. Je jednodušší změnit barvu vlasů než změnit barvu tetování. 

Tetování vlasů bylo vyvinuto především pro andogenní alopecii. 
Androgenní alopecie je forma vypadávání vlasů, která je spojena s genetickou predispozicí a hormonálními faktory. Tento typ vypadávání vlasů je častější u mužů než u žen a může se projevit jako postupné řídnutí vlasů na temeni hlavy až po jejich úplnou ztrátu. Příčiny androgenní alopecie mohou zahrnovat přirozené stárnutí, změny hormonálního profilu a genetickou dispozici.  

Léčba androgenní alopecie může být léky, ale řešením jsou také chirurgické procedury, které zahrnují transplantaci vlasů. 

 Místa kde se dělá tetování vlasů velmi často
U mužů rozlišujeme 4 základní typy ztráty vlasů a metoda tetování vlasů je vhodná pro všechny typy.  

Nejjednodušším tetováním vlasů je tetování při ztrátě vlasů na temeni hlavy.  Barva na tetování se vybere tak, aby splynula s vašimi stávajícími vlasy. Pokožka hlavy, která je tetovaná tak barevně splyne s rostoucími vlasy. Vždy je vhodné volit ultra krátký střih vlasů. Tetované vlasové folikuly tak úplně opticky přirozeně splynou s vlasy. Tento vytetovaný účes vypadá velmi přirozeně a při zběžném pohledu, je k nerozeznání, co jsou vytetované folikuly a co jsou krátké vlasy. 

Důležité je netetovat jenom oblast, kde vlasy chybí. Pokud existují přirozeně rostlé vlasy, tetované vlasy se pak mísí s vašimi stávajícími a vzhled je přirozený a nevzniká žádná přesně ohraničená plocha. Jednoduše tetuje se i mezi rostlé vlasy jen ne tak hustě jako na ploše, kde vlasy nejsou vůbec.  

Nejsložitější je tetování vlasů pokud došlo ke kompletní ztrátě vlasů. Linie vlasů kde na hlavě vlasy rostou, má svá pravidla, a také velký vliv na to, jak člověk působí.  

Je velmi důležité tuto linii nakreslit ještě před začátkem tetování vlasů. Jak ji jednoduše a správně nakreslit? Dokonalou pomůckou je set měřidel na tetování vlasů.   

N
akreslení linie růstu vlasů je s použitím měřidel velmi jednoduché. Vyberte vhodný tvar, přiložte na hlavu klienta, kterého budete tetovat a šablonu obkreslete. Pro předkreslení použijte bílou barvu 
Purebeau Sign White.


Pravítko na předkreslování tetování vlasů a bílá barva na předkreslování

Velkou pomocí může být i to, že zákazník přinese svoji fotku z doby, kdy ještě vlasy měl. Tak nejlépe uvidíme přirozené linie růstu vlasů a rozhodnete se, které měřidlo lépe vystihuje vzhled klienta. 

Při tetování vlasů je však možné tetovat i obrazce nebo jakýkoliv požadovaný tvar oblasti růstu vlasů, který je splňuje vzhled módního střihu vlasů.  

Pro koho je nevhodné tetování vlasů? 

Tetování vlasů není vhodné pro všechny lidi. Následující skupiny lidí by měly zvážit, zda je pro ně tetování vlasů vhodné: 

Lidé s citlivou pokožkou a alergiemi, kožními onemocněními (ekzém, psoriáza) by vždy měli tetování vlasů konzultovat se svým lékařem. Stejně tak lidé s autoimunitními chorobami nebo s jakýmkoliv zdravotním problémem by měli vše prodiskutovat se svým lékařem a profesionála, který je bude tetovat, o všem informovat. Vlasy nelze tetovat těhotným ženám a kojícím matkám.

Chcete poradit s nákupem produktů pro tetování vlasů ?

Napište email na info@permanentinstitut.cz, 
zavolejte na +420 604 754 998 nebo napište přímo do chatu na webu. Se vším Vám poradíme, vysvětlíme a pomůžeme. 

Se vším vám poradíme. 
Budete tak hned od počátku pracovat tím nejlepším způsobem.

Kontakt Permanent Institut
Napište, zavolejte nebo chatujte s námi v Permanent Institut, se vším vám pomůžeme a poradíme. Těšíme se na Vás.